Як вибрати чоловічу вишиванку

Останнім часом національний український костюм – вишита сорочка – перестав бути одягом виключно святковим. Якщо раніше вишиванку одягали переважно до церкви або на великі свята, то тепер у такому вбранні можна з’явитися в театрі, на виставці, на роботі. Навіть на прогулянку чимало молодих людей одягають сорочку з вишивкою.

Така популярність вишиванки пояснюється не лише ростом патріотизму, а також тим, що це – зручний і красивий одяг, який підходить до штанів будь-якого кольору, фасону чи стилю.

Про те, якими бувають чоловічі вишиванки і на що слід звертати увагу перш, ніж вишиванку купити – читайте у цій статті.

ФАСОН.

Вибір фасонів вишитих чоловічих сорочок зовсім не великий. Традиційна вишиванка має свобідний крій, одягається через голову, вишивкою прикрашені груди, манжети і стійка довкола горловини. Однак, останнім часом дизайнери розробили ще одну модель приталених вишиванок: вона має ґудзики по всі довжині й одягається через голову, як звичайна сорочка.

Можливі варіації із довжиною рукава: короткий, довгий, та рукав на три четверті. Горловина вишиванки найчастіше обшита стійкою. Однак у деяких регіонах України популярними є сорочки із вишитим ворітником. На нашому сайті ви знайдете усі варіанти.

РОЗМІР.

Навіть найкраща вишиванка виглядатиме некрасиво, якщо вона не підходить вам за розміром. Для того, щоб підібрати сорочку для стандартної фігури, достатньо знати обхват грудей. Для високих мужчин слід уточнити також довжину виробу і довжину рукава. Для представників сильної статі, які мають великі розміри, варто знати і обхват талії.

Цих даних цілком достатньо, щоб майстрині пошили, а наші працівниці підібрали вам виріб за розміром.

КОЛІР.

Колір вишиванки може бути різним і залежить від тканини, з якої пошита основа. Традиційна українська сорочка – чисто білого або сіруватого кольору – кольору натурального льону. Однак сьогодні популярними є також вишиванки чорні, молочні та голубі. На них можуть бути вишиті як різнокольорові так і однотонні узори.

Основу сорочки, як правило, шиють із натурального льону або попліну. Перевагою першого є те, що льон – натуральна тканина, зручна і приємна до тіла. Поплін у своєму складі має синтетичну складову. Однак завдяки цьому він практично не мнеться і має чисто білий колір. Популярними серед чоловіків є і сорочки, пошиті із стрейч-льону. Синтетики в них зовсім не багато, що дозволяє виробу бути зручними та зберігати красивий зовнішній вигляд протягом усього дня.

ВИШИВКА.

Вишивка може наноситися безпосередньо на сорочку, або до готового виробу пришивається узор, вишитий на канві. Вишивають сорочки вручну або на спеціальних машинах.

Ручна вишивка дуже ціниться. Адже майстриня, яка вручну слала хрестики і створювала із них узір, як правило, вклала у виріб і частинку свого душевного тепла. Наші вишивальниці із західної України не працюють в неділю і на церковні свята, вишивають тільки традиційні, провірені віками узори. Тому така вишиванка має і обереговий характер.

ТЕРМІНИ.

Якщо вам потрібна вишиванка до якоїсь конкретної дати, то краще потурбуватися про це наперед. Сорочку, вишиту вручну, виготовляють протягом 1-2 місяців (в залежності від складності узору). Вироби з машинною вишивкою, як правило, є в наявності в магазині. Однак якщо потрібного розміру не знайдеться, доведеться зачекати 1-2 тижні.

Ну і, звичайно, перш ніж вишиванку купити, варто поцікавитись, яка в неї ціна. Найдорожчі сорочки – з ручною вишивкою і з натуральних тканин. Найбільш дешеві – з попліну, з нашитою машинною тасьмою.

На нашому сайті ви зможете підібрати для себе чи на подарунок вишиванку на будь який смак і за доступними цінами, а також замовити сорочку за власним дизайном та особистими мірками.

Якщо у вас залишилися запитання – телефонуйте. Наші працівники з радістю вам допоможуть.