В середині лютого, а саме 14 лютого, на теренах багатьох країн, і України в тому числі, святкують День закоханих або День св. Валентина. Свято, яке оповите любов’ю, ніжністю, але, при цьому, це день, навкруги якого постійно вирують суперечки. Адже, за словами деяких, це не наше свято, воно запозичене, і з Україною не має нічого спільного.

 

Але ж у коханні відсутні межі та перепони, так чому ж не присвятити близькій та рідній людині ще один день? Не організувати ще одне свято? І нехай це буде День закоханих 14 лютого.

 

А тим, хто шанує традиції, пропонуємо провести свято в національному стилі. Незвично? Але ж ми самі створюємо традиції і впроваджуємо їх у своє життя.

 

ДЕНЬ ЗАКОХАНИХ У НАЦІОНАЛЬНОМУ СТИЛІ: ДЕ ПРОВЕСТИ?

 

Вдома. Заздалегідь готуємо декор та елементи оформлення: вишиту скатертину (чи скатертину з принтом в українському стилі), вишитий рушник, глиняний посуд (можна використати горщики, в якому будуть і готуватися, і подаватися страви). В якості прикрас на стіл: букети з сухоцвітів (васильки, безсмертник), з колосків, декор з китиць калини. Страви: українські, автентичні, на смак закоханих.

 

В кафе, ресторані в українському стилі. Все просто. Замовляємо столик на зазначену дату та час, святкуємо.

 

В музеї під відкритим небом. В залежності від місця проживання, можливостей по часу, фінансам, і якщо закоханих оберігає від морозів та негоди палке кохання, можна в День св. Валентина у національному стилі відправитися у музей під відкритим небом (Пирогів, Київ; Київська Русь, Київ; Шевченківський гай, Львів; Галушківка, Дніпро; Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпря́нщини, Переяслав-Хмельницький та інші). Романтична прогулянка, фотосесія – День закоханих пройде надзвичайно.

 

В загородньому будинку в українському стилі. Для проведення незабутнього вечора у День закоханих можна орендувати подобово котедж, будинок в українському стилі. Вибір слід робити заздалегідь. За окрему плату можна домовитися з господарями про романтичну вечерю в українському стилі. А якщо є можливість, то поїхати в Карпати – автентичні дерев’яні будиночки, смереки, гори, річки і кохання на двох.

 

ДЕНЬ ЗАКОХАНИХ У НАЦІОНАЛЬНОМУ СТИЛІ: ЩО ПОДАРУВАТИ?

 

Якщо свято закоханих проходить у національному стилі, то й подарунки повинні бути українські - щирі та гарні.

Для дівчат та жінок:

Квіти на День закоханих у національному стилі також можуть бути наближені до тематики: декоративні соняшники, калина, допустимі - гербери, хризантеми. Можна подарувати коханій на День Валентина букет з фруктів.

 

Для хлопців, чоловіків подарунками на 14 лютого можуть стати:

 

Интернет-магазин Укрмода також рекомендує в якості гарного, романтичного і, водночас, практичного подарунку презентувати другій половині (і собі також) комплект парних вишиванок (оформлених в єдиному стилі, зі схожою чи ідентичною вишивкою). Цей подарунок стане своєрідним оберегом, який захистить закоханих від негараздів, непорозумінь та бід.

 

Кохання Вам та щастя!