14 жовтня в Україні є визначною датою, бо в цей день відзначається одразу чотири свята:
- День святої Покрови Пречистої Богородиці, яка з давніх часів вважалася покровителькою українського козацтва.
- День Українського козацтва, яке завжди шанувало свято Покрови і стало символом України як держави вільної, сильної, неприборканої.
- День Захисника України – молоде свято, започатковане в 2014 році 14 жовтня в зв’язку з трагічними подіями на сході країни та з метою вшанування героїзму, самовідданості, мужності захисників незалежності і територіальної цілісності України.
- Річниця створення Української повстанської армії (УПА) – свято на честь повстанців, серце яких боліло за вільну Україну, а життя більшості було віддане в боротьбі за незалежність держави.
14 жовтня для наших пращурів було особливим днем ще й тому, що:
- з Пречистої дозволялося справляти весілля, отже жовтень ставав благодатнішою порою для початку вечорниць та весільних гулянь;
- до середини жовтня закінчувалися всі важливі сільські роботи, тому селяни вже могли відпочивати та готуватися до зими;
- протягом жовтня у Карпатах з полонин поверталися пастуші отари;
- на Покрову також закінчувався термін найманих робітників і вони поверталися додому.
Чому на Покрову доречно надягти вишиванку?
День Покрови – відмінний привід вдягти вишиванку для тих, хто ще вагається і сумнівається, чи доречним є цей одяг в святкові і будні дні. Тому що вишиванка нерозривно пов’язана зі святами, які відмічаються 14 жовтня:
- обов’язковим елементом святкового одягу козаків була сорочка з вишивкою;
- весільний наряд наших пращурів складався з вишитих сорочок;
- вишиванку цінували та возвеличували повстанці;
- вишиванка стала символом сили та патріотизму людей, що об’єдналися для захисту України з початку воєнних дій на Сході;
- вишиванка дотепер є оберегом воїнів.
А для тих, в кого сумнівів немає давно, надягти вишиванку - це спосіб виразити свою любов та повагу до України, підкреслити красу і неперевершеність національного одягу.
Вишиванка на Покрову (День козацтва, День захисника України, день воїнів УПА) – це:
- можливість показати світові свою духовність, повагу до рідної землі;
- сприяння культурному відродженню традицій українського народу.
Вишиванка – це символ єдності, бо в такі свята вишиванку вдягають всі українці, які живуть та працюють далеко за межами своєї держави.
Чому вишиванка на Покрову буде жаданим подарунком?
На 14 жовтня можна не лише самим похизуватися гарним самобутнім одягом. Вишиванка стане відмінним подарунком:
- для усіх членів родини. Покаже любов, повагу, захистить від бід;
- для Захисників Вітчизни: як для тих, що вже повернулися у мирне життя, так і для тих, хто продовжує боротися за незалежність України. Подарована вишиванка додасть воїнам сил, підійме бойовий дух, стане надійним оберегом;
- для молодої пари, яка збирається взяти шлюб. Вишиванка передасть та здійснить безліч побажань для сімейного благополуччя, особливо, якщо буде подарована мамою чи похресними батьками.
Українська вишиванка - це унікальний та автентичний одяг, який характеризує темперамент нації і є її візитівкою. Тому надягати вишиванку, щоб відчути її тепло, треба і на Покрову, і на Різдво, і на інші свята, та й просто у звичайні дні.
Вишиванка – це дарована народом сила. Зі святом всіх!
Придбати вишитий одяг для себе та близьких можна тут - https://ukrmoda.ua/ua/kupit-vyshivanki/