Друзі, декілька цікавих фактів про українську Конституцію. 

 

Напевно, всі знають, що перша Конституція України була створена у 1710 р. Її автором був видатний український гетьман Пилип Орлик, головною метою якого, була незалежна і єдина Україна та мир у державі. 

До речі, наша українська Конституція була ще й однією з перших у Європі.

Гетьман був дуже обізнаною людиною, окрім української мови, він володів вільно арабською, польською, болгарською, шведською, німецькою, латинською та навіть церковнослов’янською мовами.

1710 року створивши «Пакти й Конституції прав і вольностей Війська Запорозького», він створив найважливіший в історії українського державотворення документ, відомий як Конституція Пилипа Орлика.

 

Основною складовою цього документу було те, що він передбачав політичну незалежність України від Московії та розбудову незалежної української церкви. А ще Конституція вперше запропонувала розподіл влади на окремі гілки - на законодавчу владу та вищу виконавчу. Суд за цим основним законом України мав бути незалежним. 

 

Хочеться додати, що Пилип Орлик, був не просто українцем, який творив українське законодавство, він був видатною людиною, яка завжди боролося за визволення України з-під московського ярма. Гетьман завжди шукав підтримки української державності серед очільників Франції, Великої Британії, Ватикану, Саксонії, Прусії. 

Він постійно намагався привернути увагу європейських лідерів до трагічної долі рідної країни, розділеної між зажерливими і ворожо налаштованими сусідами.

 

Тому, друзі, цінуймо спадщину українського діяча гетьмана Пилипа Орлика, та бережімо нашу державність, автентичність і незалежність. 

 

З Днем Конституції України!

А святкувати це свято варто в вишиванці

Бережіть себе та своїх близьких.

З повагою, колектив УкрМода!