В Україні завжди святкували язичницьке свято Івана Купала, яке співпадає з християнським - Різдвом Іоана Хрестителя.

 

Святкування в ніч з 6 липня на 7, завжди супроводжувалось народними гуляннями, коли рядилися в зілля, вдягали вишиванки,  співали пісні, розкладали вогнища і, звичайно, виготовляли опудала головних персонажів свята - Купала та Марени. 

Зазвичай, опудала робили з соломи або гілок верби та навколо них починали водити хороводи, співати пісні. 

 

Цікавою традицією завжди було і є стрибання через купальське вогнище у вишитих сорочках. Вогнище, за повір’ями, має магічну силу. Стрибаючи через нього, людина проходила такий собі ритуал очищення. Вважалося, якщо хлопець з дівчиною, які кохають одне одного, стрибають у парі, взявшись за руки і не роз’єднують їх, то побравшись, все життя проживуть разом.

Але найцікавіше завжди починалося на світанку, коли спалювалися або втоплювалися Купало і Марена, і дівчата починали тікати від хлопців до води, щоб ворожити. Вони запалювали свічки, кріпили їх до своїх віночків і пускали на воду. Поки вінок плив, дівчина йшла понад річкою і співали пісні. 

 

Хлопці, в свою чергу, завжди намагалися зловити вінок коханої вплав або на човні. Якщо їм це вдавалося, це вважалося доброю прикметою для їх 

спільної долі.

 

У подальшому, вінки зберігали цілий рік: вішали у хаті, в господарських будівлях, клали на горищі, для захисту від злої сили. Вірили, що зілля, з якого сплетений вінок зцілить від усіх хвороб. 

 

Цього року святкувати Івана Купала будуть в багатьох містах України. Наприклад, в Києві це Співоче поле та Національний музей народної архітектури та побуту України (Пирогово). Ще неподалік Києва під Обуховом в парку Київська Русь. Тому друзі, шукайте локації в своїх містах, вдягайте вишиванки і гайда святкувати!

 

У нашому магазині великий вибір різноманітних вишитих сорочоксуконь та дитячих вишиванок. Наш колектив завжди радий допомогти вам відсвяткувати будь-яке свято! 

 

Лишайте замовлення на сайті УкрМода або телефонуйте за номерами 0685724033, 0669561537.

 

Бережіть себе, близьких та Україну!

 

З повагою колектив УкрМода.