Вишиванка для сучасних українців — це не тільки загальновизнаний національний одяг, але також яскраво виражений символ гармонії, досконалості і відродження. Згідно стародавнім віруванням, це вбрання оберігає від різних життєвих негараздів, залучає удачу та благополуччя. Існує кілька десятків візерунків і орнаментів етнічного вбрання, однак будь-який з варіантів відображає національну самобутність та єдність народу.

День вишиванки протягом останніх кількох років символізує прагнення зберегти вікові традиції, підкреслити єдність нації та любов до рідного краю. Це відоме свято, головна ідея якого — популяризувати цінності українського народу. Саме тому, багатьох патріотів нашої країни хвилює питання: коли день вишиванки в Україні 2018?

Слід зазначити, що свято не прив'язане до будь-яких державних урочистостей або церковного календаря. День вишиванки в Україні відзначають кожного третього четверга травня. Отже, у 2018 році свято припадає на 17 травня.

Історія свята в Україні


Вперше вишиванки масово одягли випускники національного університету м.Чернівці у травні 2006 року. Вже через кілька років ідею перейняли інші ВУЗи країни, а також працівники та учні шкіл, будинків культури, бібліотек.

День вишиванки 2018 обіцяє бути незабутнім. У багатьох мегаполісах України плануються концерти, паради, виставки, флеш-моби, майстер-класи та інші урочисті заходи.

У Києві день вишиванки 2018 пройде в форматі традиційного параду. Святкування заплановано на вихідний день — 19 травня, щоб до грандіозної події могли приєднатися більше учасників, як киян, так і гостей столиці. Костюмований марш розпочнеться від Золотих Воріт о 14:00 годині.

Як святкувати в 2018 році?


День вишиванки в Україні у 2018 році — це чудовий привід одягнути етнічний одяг на роботу, в університет, школу, дитсадок, на прогулянку або у гості. Діставайте з шафи національне вбрання та долучайтесь до загального святкування.

Якщо у вашому гардеробі відсутня сорочка, блуза або плаття з вишивкою, слід ознайомитися з каталогом вишиванок тут. Дизайнери щорічно створюють чудові колекції, вибрати відповідну модель простіше простого.

Нехай день вишиванки в 2018 році буде радісним і щасливим для українців, а національні традиції та цінності живуть у кожному серці незалежно від дати.