У 2018 році всі православні християни відзначають знаменну подію. Саме в нинішньому році святкується 1030-а річниця з дня Хрещення Київської Русі. Це світле свято традиційно відзначається в кінці липня, а саме 28 числа. Подія збере в одному місці віруючих з усіх куточків України, а також інших країн. Історія Дня Хрещення Русі — дуже цікава.

Ми вирішили докладніше розповісти про історію такого свята, як День Хрещення Київської Русі, а також уточнити, які заходи планується провести 28 липня в Києві. Для початку потрібно відзначити, що свято було офіційно визнане державним в 2008 році президентом України Віктором Ющенком. З тих пір ця подія має державну цінність і святкується з великим розмахом. День Хрещення Русі в 2018 році не є виключенням. Запланований великий концерт до Дня Хрещення Русі.

 

ДЕНЬ ХРЕЩЕННЯ РУСІ: ІСТОРІЯ СВЯТА

Історія Дня Хрещення Русі — досить цікава. Хрещення Київської Русі відбулося в 988 році. Було це при правлінні на Русі князя Володимира. Сам він був хрещений незадовго до цієї події в Херсонесі. З тих пір прийнято святкувати цей День Хрещення Київської Русі. Перед цим першою на Русі була охрещена княгиня Ольга, бабуся Володимира, яка самостійно обрала цю релігію ще в 955 році. Її хрестили в столиці Візантії.

Не можна не відзначити, що до княгині Ольги до нової віри перейшли й інші відомі люди. Аскольд був хрещений в 860 році, який також за деякими даними прагнув провести християнізацію українських земель. У підсумку він був вбитий так і не закінчивши справу.

До речі, саме в Херсонесі була зведена церква на честь святого Василя. Після повернення додому князь Володимир хрестив усіх своїх підданих, а також синів. Він також відмовився від язичницьких дружин. Цілеспрямовано були зруйновані статуї і вівтарі древніх язичницьких божеств.

Що стосується повноцінного Хрещення Русі, дана подія відбулася практично відразу після хрещення мешканців Києва. У столиці цей процес був досить спокійним та мирним, чого не можна сказати про всі інші частини держави. Після цього на місці зруйнованих святилищ були зведені нові церкви і храми, включаючи знамениту «Десятинну церкву».

Після смерті князя Володимира його син Ярослав Мудрий продовжив справу батька з величезним успіхом. Були зведені величні храми і церкви в різних куточках Русі.

 

ДЕНЬ ХРЕЩЕННЯ РУСІ В 2018: СЦЕНАРІЙ ЗАХОДІВ

Потрібно відзначити, що такий захід, як річниця Хрещення Київської Русі в нашій країні святкують на державному рівні та з розмахом. Святкування проводяться не тільки в столиці, але і локально в багатьох регіонах країни. В деяких регіонах відбудеться концерт до Дня Хрещення Русі.

Всі урочисті заходи на День Хрещення Русі, підготовлені відповідно до Указу Президента України від 8 серпня 2017 року. Цього року програма передбачає низку заходів і молебнів. Є спеціальний сценарій заходу до Дня Хрещення Русі. Урочисті заходи пройдуть у всіх районах міста, в них будуть залучені наукові та навчальні заклади, буде обов'язково присутня національна символіка, вишиванки тощо.

До речі, вишиванка завжди є невід'ємним атрибутом подібних свят. Її можна носити не тільки в разі державних заходів (святковий концерт, день народження), а й у повсякденному житті. Якщо ви вже давно замислюєтесь про придбання національного українського одягу, саме час обрати собі вишиванку. Зробити це ви завжди можете у нас на сайті, в розділі https://ukrmoda.ua/kupit-vyshivanki/.

 

ПЕРЕЛІК ЗАХОДІВ ДО ДНЯ ХРЕЩЕННЯ РУСІ

В дні 27 и 28-го липня (День Хрещення Русі) відбудеться низка заходів.

  • 27-28 липня — молебні і хресні ходи прихожан.
  • 27 липня о 17-й годині — нічне богослужіння.
  • 28 липня (9.30-11.30) — Божественна літургія.
  • 28 липня 11-30 — Хресний Хід, який пройде за маршрутом від Володимирського собору через бульвар Шевченка і Софійську площу до парку Володимирська гірка.
  • 28 липня о 13 годині — виступ президента України Петра Порошенка на Володимирській гірці, присвячене 1030-річчю хрещення Русі.

Ось така програма на День Хрещення Русі в 2018 році. Крім цього заплановані інші заходи до Дня Хрещення Русі по всій столиці та іншим містам України. На честь цієї урочистості запрошені іноземні гості. Також в період проведення урочистих заходів буде обмежено рух в різних районах Києва. Рекомендуємо ознайомитися з маршрутами руху в місті в даний період. Хрещення Русі — день святкування державного значення. Ви також можете приєднатися до цієї події та відвідати різноманітні заходи присвячені Дню Хрещення Русі.