Дорогі друзі!

Від щирого серця вітаємо вас зі святом Світлого Христового Воскресіння! Нехай разом із Великодніми дзвонами у ваші домівки ввійдуть добробут і злагода, а серця наповняться щастям та радістю, як і належить у Світлий тиждень за давнім українським звичаєм.

Тиждень після Пасхи в Україні називають «світлим». У ці сім днів традиційно носять лише яскравий одяг, категорично забороняється що-небудь робити, зате можна гуляти і веселитися.

Найперше, чим відзначаються Великодні свята – це багатим застіллям. Після 40-каденного посту, люди нарешті розговлялися. Пасхальну трапезу слід починати із освячених яєць і паски. У багатьох сім’ях, особливо там, де є діти, Великодній сніданок розпочинався з «битви писанок». Діти «цокалися» своїми писанками: чия довше витримає і не розіб’ється, тому везтиме в наступному році і його бажання збудуться.

В ці дні у церкві не закриваються царські врата, а господарі не закривали дверей до своїх домівок, бо ходити один до одного в гості у Світлий тиждень – це гарна традиція. Особливо це стосується молоді. Існує повір’я, що коли незаміжня дівчина скуштує на Великдень 12 пасок від дванадцяти різних господинь, то її шанси на заміжжя в найближчій рік – збільшаться.

Гарною традицією, пов’язаною із залицянням, до наших днів залишається обливання водою. Вода, як символ оновлення і дощу, що приносить плодючість, щедро виливалась хлопцями на голови дівчат, котрі не встигли втекти, або й не дуже хотіли тікати. Раніше у понеділок хлопці обливали дівчат, а у вівторок – дівчата хлопців. Пізніш ці відмінності стерлися. У Львові, де ця традиція чи не найбільш живуча, відводять спеціальні місця, де бажаючі можуть спершу пообливатися, а потім зігрітися у довколишніх кав’ярнях.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ще один цікавий Великодній звичай — гойдалка. Вважається, що кожен: і молодий, і старий має у ці дні обов'язково погойдатися на гойдалці. Оскільки це допомагає позбутися поганих помислів, що назбиралися за зиму, і відкрити душу для добра. А ще це просто весело.

Протягом усього пасхального тижня у церкві проводяться служби, а після них усім бажаючим дозволяють дзвонити у дзвони. Лункий дзвін поширює радісну звістку про те, що Христос Воскрес. А ще вважалося, що в того, хто дзвонитиме в дзвін на Великдень, увесь рік не болітиме голова.

«Укрмода» щиро бажаємо вам гарного самопочуття і веселого настрою на увесь наступний рік. Нехай усі ті труднощі, які переживає сьогодні наша Україна і ми разом із нею, залишаться у минулому. І кожен ваш день буде гарним і яскравим, наче писанка.